Jakie są korzyści ze stosowania płyt gips – karton?

Ścianki działowe, zabudowy łazienkowe, przegrody w biurach oraz szybkie wygładzanie ścian to najczęstsze zastosowania płyt gipsowo – kartonowych. Używamy ich także ze względu na cenę, która – w porównaniu z innymi materiałami – jest bardzo atrakcyjna. Jakie korzyści płyną z wykorzystania płyt G-K?

Wszechstronne zastosowanie

Niewątpliwym atutem płyt gipsowo – kartonowych jest ich wszechstronne zastosowanie. Można zbudować ścianki w każdym pomieszczeniu, zarówno suchym, jak i wilgotnym. To właśnie w łazience płyty zyskały ogromną popularność, stając się podstawowym elementem zabudowy stelaża toalety czy materiałem, który świetnie sprawdza się przy wykonywaniu sufitu podwieszanego oraz ścianek prysznicowych. Mimo że mamy do czynienia ze stałą obecnością wilgoci, płyty G-K przystosowane są do tych warunków – wystarczy kupić odpowiedni ich rodzaj, w czym pomoże szybki kredyt.

Wymieniając zalety płyt, nie można pominąć szybkiego i bardzo taniego wyrównywania ścian. Tynkowanie bywa mozolne i kosztowne, a poza tym wymaga czasu – kilka dni to minimum, aby tynk prawidłowo wysechł. Płyta G-K załatwia tę sprawę niemal natychmiastowo. Wystarczy zamocować ją na ścianie – na kleju lub specjalnym stelażu, aby od razu uzyskać idealną powierzchnię do malowania czy układania dowolnych materiałów wykończeniowych. To ogromna oszczędność przede wszystkim dla inwestorów.

Szybki montaż

Płyty gipsowo – kartonowe wyróżnia także szybki montaż. Jak wspomnieliśmy, mocowane są na kleju lub na aluminiowej konstrukcji. Łatwość ich docięcia do pożądanych rozmiarów oraz nietypowych kształtów sprawia, że bez trudu można wyk

onać zabudowę z płyt G-K nawet w miejscach o utrudnionym dostępnie. Co więcej, do docinania płyt nie potrzebujemy specjalnego sprzętu. W zupełności wystarczy ostry nóż, którym nacina się wierzchnią warstwę płyty, a następnie odłamuje niepotrzebny kawałek.

Wspomnijmy także o kwestii mocowania płyt. Konstrukcje aluminiowe, które stosowane są przede wszystkim przy zabudowach czy wznoszeniu ścianek działowych, nie wymagają specjalistycznej wiedzy. Z ich stworzeniem poradzi sobie każdy, korzystając choćby z internetowych poradników. Pamiętajcie jedynie, że płyta nie daje pełnej izolacyjności termicznej oraz akustycznej. Jeśli więc planujecie wykonanie ścianki z G-K, z pomocą szybkiego kredytu zainwestujcie w materiał izolacyjny, którym najczęściej jest wełna mineralna. Umieszcza się ją pomiędzy płytami zewnętrznymi, zyskując efekt izolacyjności porównywalny do klasycznej ściany, wykonanej z cegły.

Share: