MĘŻCZYŹNI WYDAJĄ TYSIĄCE NA PRZESZCZEPY BRODY

Mężczyźni wydają tysiące funtów na wypełnienie nieregularnych brod, ponieważ liczba zabiegów przeszczepu brody dramatycznie wzrasta.

Mężczyźni ankietowani przez The New York Times powiedzieli, że wydali do 14 500 funtów na przeszczepy brody, aby uzyskać w pełni zadbany wygląd.

Mężczyzna, odnosząc się do siebie tylko jako Ray, powiedział, że przeszedł trzy rundy przeszczepów w latach 2011–2013, co kosztowało łącznie 14 500 funtów.

„Tak naprawdę nie przejmuję się tak bardzo, jeśli ludzie wiedzą, że miałem przeszczepy”, powiedział 53-letni Ray .

„Po prostu nie chcę, żeby wiedzieli, ile wydałem na to, bo wtedy pomyślą, że jestem szalony”.

Inni mężczyźni podobno wydali 2 600 funtów i 6 600 funtów na przeszczepy w gabinetach w USA.

Joe Armos, 28-letni sanitariusz mieszkający w Miami, powiedział, że wydał 4 600 funtów na pełny przeszczep brody z bocznych oparzeń na podbródek, ponieważ uważał, że jego pacjenci będą mu ufać bardziej, gdyby miał „silniejszy, bardziej męski wygląd”.

Liczba wykonanych przeszczepów brody wzrosła z zaledwie 1,5% wszystkich procedur przywracania włosów podjętych na arenie międzynarodowej w 2012 r. Do 3,7% w 2014 r., Według stowarzyszenia medycznego non-profit International Society of Hair Restoration .

Dr Jeffery S. Epstein, chirurg odtwórczy włosów z oddziałami na Florydzie i Nowym Jorku, powiedział, że obecnie wykonuje około trzech przeszczepów tygodniowo.

Podczas zabiegu przeszczepu brody, małe mieszki włosowe są zbierane jeden po drugim z obszaru dawcy ciała, a następnie przeszczepiane na podbródek. Przeszczepione włosy zazwyczaj zaczynają rosnąć natychmiast i zwykle pacjenci mogą się golić dwa tygodnie po zabiegu.

Vincenzo Gambino, prezes ISHRS, powiedział: „Mimo że czysty ogolony wygląd jest nadal popularny, brody są teraz bardzo modne wśród mężczyzn niż kiedykolwiek wcześniej dzięki ich odrodzeniu w Hollywood i wśród profesjonalnych sportowców”.

„Dla tych, którzy wolą pełniejszą brodę lub więcej zarostu, przeszczepy włosów brody dają doskonałe rezultaty”.

Brody cieszą się tak dużą popularnością, że naukowcy z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii ostrzegają, że trafiliśmy na „szczytową brodę” , a fuzz twarzy jest tak powszechny, że nie jest już wystarczająco niezwykły, aby być atrakcyjnym. 

Share: