Wybory 2019: Facebook usuwa 1 milion kont dziennie

Facebook powiedział, że pracuje już ponad 18 miesięcy, aby upewnić się, że wybory w Indiach były uczciwe i wolne od ingerencji, zarówno zagranicznych, jak i krajowych

New Delhi: W pierwszej fazie sondaży Lok Sabha zaledwie kilka dni temu, Facebook w poniedziałek powiedział, że usuwa lub blokuje około miliona obraźliwych kont dziennie za pomocą narzędzi sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML).

„Jesteśmy absolutnie zaangażowani w utrzymanie uczciwości wyborów w Indiach i będziemy kontynuować współpracę z lokalnymi organizacjami, grupami rządowymi i ekspertami, aby tak się stało”, napisał w blogu Ajit Mohan, dyrektor zarządzający Facebooka i wiceprezes Indii .

Facebook powiedział, że pracuje już ponad 18 miesięcy, aby upewnić się, że wybory w Indiach były uczciwe i wolne od ingerencji, zarówno zagranicznych, jak i krajowych.

„Ta praca jest wykonywana w dziesiątkach zespołów, zarówno w Indiach, jak i na całym świecie, i rozpoczęła się ponad 18 miesięcy temu dzięki szczegółowemu planowaniu i ocenie ryzyka na naszych platformach” – dodał Mohan.

Wcześniej Facebook uruchomił narzędzia przejrzystości reklam politycznych, dając ludziom jaśniejszy obraz tego, kto umieszcza reklamy, które widzą.

Gigant sieci społecznościowych niedawno uruchomił dwa nowe produkty w Indiach, aby pomóc ludziom dowiedzieć się o sprawach, na których im zależy, i zaangażować się z kandydatami i wybranymi urzędnikami w znaczący sposób.

„Candidate Connect” ma na celu zapewnienie wyborcom dokładnych informacji i pomóc ludziom dowiedzieć się więcej o różnych kandydatach.

A „Share You Voted” pozwala ludziom dzielić się z przyjaciółmi, że oddali głos w wyborach Lok Sabha.

„Bazując na lekcjach, których nauczyliśmy się w ciągu ostatnich dwóch lat, w tym tygodniu uruchomimy nowe regionalne centra operacyjne, skupione na uczciwości wyborczej, w Singapurze i Dublinie” – powiedział Mohan.

Zespoły te obejmują inżynierów, specjalistów operacyjnych i naukowców zajmujących się danymi i będą ściśle współpracować z personelem w Menlo Park na Facebooku, w centrali w Kalifornii, a także z ekspertami w Delhi.

Facebook powiedział, że używa również sztucznej inteligencji i ML do identyfikacji obraźliwych lub naruszających treść, szybko zlokalizuje je na platformie i usuwa je zbiorczo.

„Nadal rozwijamy tę inicjatywę, dodając 24 nowe języki – w tym 16 dla Indii – do naszego systemu automatycznego tłumaczenia”, powiedział Mohan.

Facebook w zeszłym tygodniu usunął prawie 700 stron, grup i kont w Indiach za naruszenie zasad dotyczących „skoordynowanego nieautentycznego zachowania” i spamu.


Share: