Zabawki dla dzieci, które uczą i rozwijają

Zabawki dla dzieci odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego maluszka czy starszego dziecka, ponieważ to dzięki nim dzieci rozwijają się, uczą, poznają świat. Chociaż sklepowe półki uginają się od różnorodnych zabawek, nie wszystkie warte są zakupu. Co zrobić, żeby wybrać mądrze?

1. Zabawki dla dzieci: jakich szukać?

2. Zabawki zdalnie sterowane – dobry prezent dla dziecka

3. Tych zabawek nie kupuj

Grające, mówiące, pluszowe, plastikowe – wybór jest tak ogromny, że można poczuć się oszołomionym. Ale zanim damy się skusić kolorem lub dźwiękiem, warto dobrze przemyśleć, na jaką zabawkę wydajemy pieniądze. Niezależnie od tego, czy obdarowujemy swoje dziecko, czy też dziecko z rodziny lub znajomych.

1. Zabawki dla dzieci: jakich szukać?

Gadżety dla dzieci muszą być dostosowane do ich wieku, inaczej nie będą spełniały swojej roli. Dlatego inne zabawki nadadzą się dla noworodków i niemowląt, a inne dla starszych dzieci.

W pierwszym przypadku szukajmy zabawek, które stymulują zmysł wzroku i słuchu. Świetnie sprawdzą się zabawki sensoryczne oraz dopasowane do wieku zabawki edukacyjne, dzięki którym maluszki mogą poznawać świat przez dotyk i smak. Pierwsza karuzela, gryzaczki, grzechotki, maty edukacyjne – to warto kupić każdemu noworodkowi i niemowlęciu.

W przypadku starszych niemowląt i parolatków świetnie sprawdzą się natomiast i zabawki edukacyjne, i zabawki interaktywne, czyli takie, które mają dziecko zaskoczyć i przyciągnąć jego uwagę na dłużej. Podchodząc do sklepowej półki, wybierajmy jednak te produkty, które coś sobą reprezentują i mają do zaoferowania coś więcej, np. walor edukacyjny.

2. Zabawki zdalnie sterowane – dobry prezent dla dziecka

Zabawki zdalnie sterowane sprawiają dzieciom dużo radości. Dzięki nim zabawy nie są nudne ani monotonne. Dlatego zabawki tego typu świetnie nadadzą się jako prezent na szczególną okazję, np. na dzień dziecka. Maluch z pewnością zajmie się zdalnie sterowaną zabawką na dłużej, nawet przez wiele godzin.

A zatem jeśli chcesz podarować dziecku prezent, który nie skończy rzucony w kąt już po kilku chwilach, twoje oczekiwania może spełnić np. koparka zdalnie sterowana. Z pewnością stanie się ona jedną z ulubionych zabawek.

3. Tych zabawek nie kupuj

Są zabawki, które pamiętamy przez wiele lat. Są też takie, które wspominamy z odrazą. O ile ciężarówka zdalnie sterowana będzie dobrym pomysłem, o tyle zabawka, która dziecku się znudzi lub taka, która może zrobić mu krzywdę, z pewnością nie powinna się znaleźć na zakupowej liście rodzica. Pamiętajmy, że nawet połowa zabawek sprowadzanych z Chin może zagrażać zdrowiu dziecka, np. poprzez zawartość szkodliwych substancji.

Share: