Jak szybko nadać paczkę, nie wychodząc z domu?

Rynek usług kurierskich ma się w Polsce bardzo dobrze. Jako klienci nie tylko odbieramy paczki pochodzące z zakupów przez internet. W ten sam sposób możemy je nadawać, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. W jaki sposób najkorzystniej nadać paczkę bez wychodzenia z domu?

Paczki nadawane w kilka minut przez internet

Zdecydowana większość firm kurierskich działających w Polsce oferuje podobne usługi. Wystarczy wejść na stronę przewoźnika i wypełnić krótki formularz zawierający informacje o paczce, a także dane nadawcy i odbiorcy. Często w grę wchodzą także usługi dodatkowe – na przykład dostarczenie paczki o konkretnej godzinie, przesyłki ekspresowe lub wyższe ubezpieczenie – dość zasadne w przypadku bardziej wartościowych przesyłek.

Dostęp do najkorzystniejszych ofert

Gdy nadajemy paczkę przez internet, zależy nam na wysokiej jakości usług, czasie, ale również niższej cenie. Każdy z przewoźników prezentuje nieco inny cennik. W praktyce, aby znaleźć najkorzystniejszą w danym przypadku ofertę, należałoby więc powtórzyć procedurę z wypełnianiem formularza na stronach internetowych wszystkich przewoźników.

Od pewnego czasu nie jest to konieczne, bo wystarczy wybrać brokera kurierskiego – czyli porównywarkę usług kurierskich, taką jak Sendit. Zasada korzystania z tego narzędzia jest identyczna jak w przypadku bezpośredniego nadawania paczki u kuriera. Wypełniamy formularz, ale następnie zyskujemy dostęp do ofert nie jednego, a wielu kurierów działających w Polsce. Na koniec należy wybrać najkorzystniejszą z nich, a usługa zostanie zrealizowana dokładnie tak, jak w przypadku zamawiania jej na stronie kuriera. Cena powinna być jednak niższa, zwłaszcza przy większych zamówieniach.

Zaawansowane dodatki

Użytkownicy internetowych porównywarek zyskują dodatkowe korzyści. Jeśli prowadzą sprzedaż internetową, mogą zintegrować porównywarkę ze swoim e-sklepem lub kontem na Allegro. Nie jest konieczne podpisywanie umowy z jakimkolwiek przewoźnikiem, aby zyskać dostęp do atrakcyjnych rabatów. Inną korzyścią jest zaawansowana opcja śledzenia przesyłek, o której można przeczytać więcej pod adresem: https://www.sendit.pl/sledzenie-przesylek.

Internetowi brokerzy usług kurierskich zrewolucjonizowali ten rynek, na czym korzystają wszyscy – nadawcy i odbiorcy. 

Share: