Jak skutecznie pozbyć się drugiego podbródka?

Drugi podbródek to jeden z najczęstszych problemów, z jakim zgłaszają się pacjenci do klinik medycyny estetycznej. Tkanka tłuszczowa, która gromadzi się w okolicy szyi, jest szczególnie trudna do usunięcia. Nierzadko mimo zgubienia nadprogramowych kilogramów i osiągnięcia szczupłej sylwetki, podwójny podbródek zostaje. Jeśli choć raz zadałaś sobie pytanie, jak pozbyć się drugiego podbródka, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Skąd się bierze drugi podbródek?

Tkanka tłuszczowa umiejscawia się w okolicy szyi pod wpływem różnych czynników:

  • starzenie się skóry,
  • nieodpowiednia postawa ciała, np. nadmierne pochylanie głowy,
  • nadwaga i otyłość,
  • zaburzenia funkcjonowania tarczycy,
  • predyspozycje genetyczne.

Niezależnie od tego, skąd się u nas wziął, drugi podbródek optycznie postarza i dodaje kilogramów, a także sprawia, że tracimy pewność siebie. Na szczęście są sposoby, żeby się go skutecznie pozbyć.

Jak zlikwidować drugi podbródek?

Klasyczne metody, takie jak dieta czy ćwiczenia mogą nie poradzić sobie z usunięciem drugiego podbródka. W takich sytuacjach pomocne okazują się zabiegi medycyny estetycznej. Większość z nich to mało inwazyjne procedury, które polegają na wywołaniu procesu lipolizy w tkance tłuszczowej, bez przerywania ciągłości naskórka. Zabiegi oparte na działaniu ultradźwięków, fal radiowych, lasera czy bardzo niskich temperatur pozwalają na kontrolowane uszkodzenie komórek tłuszczowych, które następnie usuwane są z organizmu na drodze naturalnych procesów fizjologicznych.

Kiedy podwójny podbródek oporny jest na nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, warto rozważyć bardziej radykalne metody, takie jak liposukcja, czyli bezpośrednie odessanie tkanki tłuszczowej. Nowoczesnych metod liposukcji nie trzeba się obawiać. Zabiegi te wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, przebiegają komfortowo i nie wymagają długiej rekonwalescencji. Zastosowanie lasera czy ultradźwięków umożliwia rozbicie tkanki tłuszczowej i usunięcie jej bez uszkadzania sąsiadujących struktur, dlatego ryzyko jakichkolwiek powikłań jest znikome.

Skuteczne zabiegi na drugi podbródek

Drugi podbródek postarza twarz i zaburza rysy twarzy, dlatego warto się go pozbyć sprawdzonymi metodami. Istnieje kilka procedur medycyny estetycznej, które świetnie sobie radzą z tego typu problemami, a ich efekty są trwałe. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie proponują następujące zabiegi na drugi podbródek:

  • Kriolipoliza – działanie tego zabiegu polega na wywołaniu zjawiska lipolizy w okolicach podbródka poprzez oddziaływanie bardzo niską temperaturą. Tkanka tłuszczowa jest dosłownie zamrażana, a skóra pozostaje nienaruszona. Uszkodzone komórki tłuszczowe stopniowo usuwane są przez organizm w ciągu kilku tygodni, a okolica podbródka z dnia na dzień staje się smuklejsza.
  • Lipoliza laserowa SculpSure – to całkowicie nieinwazyjny zabieg, który umożliwia skuteczne usunięcie drugiego podbródka w ciągu zaledwie jednego 25-minutowego zabiegu. Ten krótki czas wystarcza, aby pozbyć się około 25% tkanki tłuszczowej z tego miejsca. Podobnie jak w przypadku kriolipolizy na ostateczne efekty musimy poczekać od kilku do kilkunastu tygodni.
  • Liposukcja ultradźwiękowa lub laserowa umożliwia skuteczne odsysanie tkanki tłuszczowej nawet z tak delikatnych miejsc, jak okolice szyi. Tłuszcz jest precyzyjnie oddzielany od otaczających go struktur oraz upłynniany (zamieniany w emulsję), dzięki czemu można go łatwo usunąć. Zastosowanie cienkich kaniul umożliwia efektywną i przede wszystkim bezpieczną likwidację drugiego podbródka. Dodatkową zaletą tych zabiegów jest możliwość ponownego wykorzystania pobranej tkanki tłuszczowej, np. w celu wypełnienia zmarszczek.

Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się drugiego podbródka? Umów się na konsultację i skorzystaj z porady specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki.

Share: