Krynica-Zdrój idealna na narty – zaplanuj zimowy wypoczynek

Krynica-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa znana z pijalni wód leczniczych. Ogromną popularnością cieszy się ona jednak także wśród amatorów narciarstwa. Miejsca w Krynicy-Zdroju w sezonie rozchodzą się jak świeże bułeczki. Warto więc zaplanować swój zimowy wypoczynek już teraz. Sprawdź daty otwarcia tutejszych tras zjazdowych i rusz na podbój stoków, by odkryć piękno polskich gór!

Aktywny wypoczynek w polskich górach to sprawdzony pomysł na zimowy wyjazd. Aby był on w pełni udany, warto go jednak odpowiednio wcześnie zorganizować i sprawdzić daty otwarcia sezonu. Z tekstu dowiesz się, jakie atrakcje czekają na pasjonatów jazdy na nartach oraz co dobrego można zjeść w Krynicy-Zdroju, aby zregenerować siły po zimowym szaleństwie.

Krynica-Zdrój: noclegi i najlepsze stoki

Podczas rozpoczęcia sezonu w Krynicy-Zdroju każdy stok otwiera się w innym terminie, aby miasto mogło się stopniowo przygotować do napływu turystów. Poniżej znajdziesz daty przewidywanego otwarcia sezonu na poszczególnych stokach oraz typy tras zjazdowych z cennikiem. Dzięki tej rozpisce wybierzesz stok, który najbardziej Ci odpowiada, i zaplanujesz wyjazd w dogodnym dla siebie terminie. Data otwarcia danego stoku może posłużyć Ci za sugestię, kiedy zabukować noclegi Krynica-Zdrój.

Kiedy wybrać się do Krynicy-Zdroju, aby móc w pełni korzystać z uroków zimowego szaleństwa? Sprawdź, w jakich terminach otwierają się kolejne stoki:

  • Jaworzyna Krynicka (9.12.2019 r.): 10 tras zjazdowych, w tym 7 o poziomie trudnym, 1 poziomie bardzo trudnym i 2 o poziomie łatwym. Koszt karnetu na 1 dzień to 110 zł (normalny) lub 87 zł (ulgowy).
  • Słotwiny ARENA (14.12.2019 r.): 12 tras zjazdowych o różnej trudności. Koszt karnetu na 1 dzień to 95 zł (normalny) lub 85 zł ulgowy.
  • Tylicz (22.12.2019 r.): 2 trasy biegowe o średnim i łatwym poziomie trudności. Karnet na 1 dzień to koszt od 75 zł (ulgowy) do 80 zł (normalny).
  • Henryk (27.12.2019 r.): stok obejmuje 6 tras zjazdowych, w tym 2 trasy o poziomie trudnym i 4 trasy o poziomie łatwym. Karnet dzienny to koszt 60 zł (tylko normalny).

Krynica-Zdrój idealna dla narciarzy

Krynica-Zdrój to prawdziwy raj zarówno dla osób, które już złapały narciarskiego bakcyla, jak i dla tych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą dyscypliną sportową. Jeżeli chcesz spróbować narciarstwa biegowego, to czeka tu na Ciebie trasa, która rozpoczyna się na szczycie Góry Parkowej, a kończy się w Tyliczu pętlą w Osadzie Turystycznej „Domki w Lesie”. Kolejne to trasa z pętlami U Leśników na zboczu Jaworzyny Krynickiej oraz na stadionie piłkarskim w samym centrum uzdrowiska. W Jaworzynie Krynickiej znajduje się również najdłuższa oświetlona trasa zjazdowa w Polsce!

Krynica-Zdrój: apartamenty i jedzenie

Po szaleństwie na stoku czas na regenerację i degustację lokalnych specjałów. Koniecznie spróbuj warianki – łemkowskiej zupy z soku z kiszonej kapusty z pierogami z mięsem, pieczonych gruli (ziemniaków) z kwaśnym mlekiem, pierogów z dziczyzną czy kwaśnicy na żeberkach. Po obiedzie z pewnością będziesz chciał odpocząć. Krynica-Zdrój oferuje noclegi różnego rodzaju. Oprócz nowoczesnych apartamentów masz możliwość wynajęcia apartamentów w domach stylizowanych na góralskie oraz domku w lesie w Tyliczu.

Jeśli jesteś już wprawnym narciarzem albo dopiero zamierzasz nim zostać, Krynica-Zdrój będzie dla Ciebie idealnym kierunkiem. Duży wybór stoków i tras zjazdowych gwarantuje, że znajdziesz tu coś dla siebie. Po zabawie będziesz mógł zjeść dania lokalnej kuchni w jednej z licznych restauracji i podziwiać górski krajobraz.

Share: