Bezos w Amazon stawia wyzwanie rywalom detalicznym do podniesienia płacy minimalnej

(Reuters) – Dyrektor generalny Amazon.com Inc Jeff Bezos w czwartek wezwał konkurencyjnych detalistów do podwyższenia płacy minimalnej do 16 dolarów za godzinę.

„Dzisiaj wzywam naszych głównych konkurentów detalicznych (wiesz, kim jesteś!), Aby dopasować nasze świadczenia pracownicze i nasz $ 15 płacy minimalnej,” przedsiębiorca miliarder powiedział w liście tudziałowców.

„Zrób to! Jeszcze lepiej, idź do 16 $ i rzuć na nas rękawicę.

Gigant sprzedaży detalicznej online podniósł minimalną płacę do 15 USD za godzinę dla pracowników amerykańskich od listopada, poddając się krytyce słabych płac i warunków pracy w firmie.

Wzrost płac Amazon nastąpił w czasie, gdy bezrobocie w USA było na poziomie blisko dwóch dekad, ponieważ detaliści i spedytorzy konkurowali o setki tysięcy pracowników w najważniejszym sezonie świątecznych zakupów.

Bezos powiedział w swoim liście, że podwyżka płac przyniosła korzyści ponad 250 000 pracowników Amazon i ponad 100 000 pracowników sezonowych, którzy pracowali podczas ostatniego sezonu wakacyjnego w serwisach Amazon w Stanach Zjednoczonych.

Sprzedaż stron trzecich przez Amazon w 2018 r. Stanowiła 58 procent całkowitej sprzedaży, w porównaniu z 56 procentami w 2017 r., Powiedział Bezos.

Share: