Solidne i niedrogie komputery po leasingu

Poszukujesz sprzętu do firmowego biura? Ze względu na ograniczony budżet nie możesz pozwolić sobie na zakup nowych urządzeń? Rozwiązaniem są komputery poleasingowe.

Używane elementy oprzyrządowania informatycznego możesz zakupić na specjalnych portalach aukcyjnych. Dlaczego warto rozważyć tę ofertę?

Komputery poleasingowe – używane, a jak nowe

Skąd pochodzą komputery poleasingowe? Używane w firmach wyposażenie często użytkowane jest na zasadzie leasingu. Za korzystanie z niego pobierana jest opłata. Po wygaśnięciu umowy leasingu sprzęt może zostać wykupiony przez leasingobiorcę, bądź wymieniony na nowy. W tym drugim przypadku komputery trafiają zwykle do sprzedaży na rynku wtórnym. Ponieważ okres obowiązywania umowy leasingu nie trwa zazwyczaj dłużej niż pięć lat, komputery poleasingowe używane, które trafiają do sprzedaży, są wciąż zwykle sprzętem względnie nowym. Oznacza to, że będą dobrze służyć nowym właścicielom jeszcze przez długi czas. Do ich zakupu przekonuje też atrakcyjna cena, która jest często niższa niż innych używanych komputerów kupowanych bezpośrednio od osób prywatnych.

Cechy komputerów poleasingowych

Dlaczego jeszcze warto kupić komputery poleasingowe? Używane w firmach oprzyrządowanie informatyczne to dobrej klasy sprzęt od renomowanych producentów. Takie komputery nie posiadają zwykle podzespołów o wysokich parametrach (stworzone je z myślą o pracy biurowej), są za to bardzo solidnie wykonane, trwałe i niezawodne. Umożliwiają też ergonomiczną pracę: niewielkie jednostki centralne pracują cicho i stabilnie. Warto pamiętać, że dystrybutorzy tego rodzaju sprzętu udzielają zwykle na niego kilkumiesięcznej gwarancji rozruchowej. Oznacza to, że w razie ujawnienia się ukrytych wad lub usterek sprzęt możemy zwrócić, bądź wymienić na nowy. Przed zakupem warto jedynie zwrócić uwagę na widoczne uszkodzenia i ślady użytkowania, zwłaszcza jednostki centralnej oraz monitora, których koszt wymiany jest największy – tego rodzaju wad gwarancja bowiem nie obejmuje.

Share: